Her Yolcu İçin Bilinmesi Gereken Genel Bagaj Kuralları

29

Oca
2017
Her Yolcu İçin Bilinmesi Gereken Genel Bagaj Kuralları


Bagaj, seyahat edecek yolcuya ait giysi ve özel eşyalar anlamına gelir. Kayıtlı ve kayıtsız (kabin bagajı) olmak üzere iki tür bagaj vardır.
Bagajınız, gideceğiniz ülkenin gümrük kuralları uyarınca son noktaya kadar taşınır.
Bagajınızda taşınması yasak olan tehlikeli maddelerin olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz.
Lütfen güvenliğiniz için bagajlarınızı kendiniz hazırlayınız ya da hazırlanmasına nezaret ediniz. Bagajlarınızı hazırlarken kapalı kutu, paket ve tüm ambalajları kontrol etmeye özen gösteriniz. Lütfen başkasına götürülmek üzere size verilen hiçbir eşyayı kesinlikle kabul etmeyiniz.
Kayıtlı veya kayıtsız bagajda kabul edilmeyen maddeler ülkelere göre değişiklik gösterebilir. Lütfen uçak biletinizi alırken varış ve kalkış ülkelerindeki uygulamalarla ilgili bilgi talep ediniz.
Mücevher, para, cep telefonu, bilgisayar, doküman vb. değerli eşyalarınızı kabin bagajlarınızda
taşıyabilirsiniz.
Vardığınız havalimanında bagajınızı bulamamanız veya herhangi bir hasarla karşılaşmanız durumunda ilgili havayolunun kayıp bagaj bürosuna başvurmanızı tavsiye ederiz, sizlere verilen
belgeleri tam ve eksiklik doldurunuz
.
Bagajın Uçağa Kabul edilmeme durumlarından bazıları,
Uçağı, yolcuları ve diğer yükleri tehlikeye düşürebilecek nitelikteyse,
Düzgün ve güvenli taşımayı sağlayacak şekilde paketlenmemişse,
Kalkış yapılan, varılacak veya üst geçiş yapılacak herhangi bir devletin kanunları ya da kurallarıyla taşınması yasaklanmış yükler içeriyorsa, Ebatları bakımından uygun değilse, 1 parçanın ağırlığı 32 kg’ı geçiyorsa, Taşınması yasak olan tehlikeli madde(ler) içeriyorsa.Bagajınızı son varış noktasında alıp alamayacağınızı öğrenmek için lütfen check-in görevlisine danışınız.

0 Yorum
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için önde giriş yapın.